شاخص های پایدار در صنعت فولاد

در صنایع فولاد ۳ نوع قراضه فولادی تحت عنوان درون‌ کارگاهی، پائین ‌دستی و جمع ‌آوری شده مورد استفاده قرار می‌ گیرد. کلاسه‌ بندی قراضه فولادی اطلاعات دقیقی در خصوص آمار تولید فولاد و مصرف آن در سراسر دنیا به نمایش می گذارد.
استفاده از قراضه ‌های فولادی در تولید فولاد خام یکی از شاخص‌ های مهم پایداری صنایع فولاد جهان به شمار می‌ آید. از مزایای اصلی به ‌کارگیری قراضه فولاد در تولید فولاد، کاهش چشمگیر میزان مصرف انرژی ویژه و انتشار ویژه گاز گلخانه ‌ای نیز می باشد. منافع تولید فولاد با شارژ صد ‌در ‌صد قراضه فولاد در مقایسه با تولید فولاد از سنگ ‌آهن را می ‌توان به شرح ذیل خلاصه کرد، مصرف آب به میزان ۴۰ درصد کاهش می ‌یابد. آلودگی هوا به میزان ۸۵ درصد کاهش پیدا می ‌کند. میزان مصرف انرژی، ۷۵ درصد کاهش می ‌یابد. مصرف کربن به میزان ۹۵ درصد کاهش می ‌یابد. ضمناً استفاده از قراضه در تولید فولاد منجر به صرفه‌ جویی منابع طبیعی می گردد.
از این رو  به ازای هر تن فولاد تولیدی ۱۳۰۰ کیلو گرم سنگ‌ آهن، ۷۰۰ کیلو گرم زغال‌ سنگ و ۶۰ کیلو گرم سنگ ‌آهک دست نخورده باقی می‌ ماند. بنا بر این شایان به ذکر است امروزه بیش از ۳۵/۹ درصد فولاد خام جهان با قراضه فولادی به دست می ‌آید. در کشور ایران به‌ دلیل عدم دسترسی به قراضه فولادی کافی در کوره ‌های قوس‌ الکتریکی، آهن‌ اسفنجی جایگزین قراضه فولادی می ‌شود. شایان به ذکر است در سال ۲۰۱۸، ایران از نظر تولید آهن ‌اسفنجی بر پایه گاز طبیعی با تولید بیش از ۲۵/۷ میلیون تن در جهان در رده اول ایستاده است. تولید و مصرف قراضه در صنایع فولاد  ۳ نوع قراضه فولادی تحت عنوان درون‌ کارگاهی، پائین‌دستی و جمع‌ آوری شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Write a comment